Роналдо разнищи Атлетико с хеттрик и бетонира първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суперзвездата на Реал изведе "белия балет" на четири точки пред Барселона

Реал Мадрид спечели с категоричното 3:0 градското дерби с Атлетико. Героят на вечерта беше Кристиано Роналдо, който отбеляза хеттрик и не остави никакви шансове на съперника да вземе нещо от срещата.

Началото на срещата беше за Атлетико и дюшекчиите показаха добър контрол върху топката. От 12-та минута Реал иззеха лидерската позиция и на свой ред бяха по-активният отбор на терена.

Така в 23-та минута "кралския клуб" спечели пряк-свободен удар на около 16 метра от вратата на Облак. С изпълнението очаквано се нагърби Роналдо, който стреля, топката се отби от Варан и излъга стража на Атлетико, който остана безпомощен и излгеда как топката влиза в мрежата му.

След почивката Атлетико се опитаха да върнат бързо попадението, но Гризман и Караско не успяха.

За сметка на това в 71-та минута Роналдо влезе в битка със Савич за висока топка в наказателното поле на Атлетико, нападателят успя да се пребори със сърбина, който падна и на свой ред събори седмицата на белите. Съдията веднага показа точката на дузпата, а от нея Роналдо не сгреши.

Само шест минути по-късно хеттрикът беше факт, след като Бейл пое много добре топката за контраатака, напредна отляво и прати успореден пас към Роналдо, който от няколко метра направи най-лесното.

Така Реал са сигурни в първото си място дори и след следващия кръг, тъй като вече с 30 точки, са на четири пред вторите Барселона, които днес допуснаха изненадващо 0:0 срещу Малага. Атлетико пък се свличат до петата позиция с 21 точки.